Odzyskiwanie danych z macierzy RAID niechybny rodzaj.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Wskazówki dotyczące odzyskiwania macierzy RAID Red Hat

Zleć profesjonaliste do odzyskiwania danych z macierzy RAID 0,1.
Odzyskiwanie danych z macierzy RAID

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o RAID, pierwszą rzeczą, która przychodzi Ci na myśl jest prawdopodobnie Macrium Nasty RAID. Macrium Nasty został nazwany najlepszą macierzą RAID opartą na Macrium. Jest to najpopularniejsza z macierzy opartych na Macrium. Jednak wielu użytkowników uważa, że jest ona wolniejsza niż macierze RAID firm Dell, SanDisk i innych producentów. Tak więc, czy istnieje dobry sposób na odzyskanie danych z Macrium RAID?

Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0,1 spółka rozsądna podążenia.

Istnieją dwie metody, które mogą być stosowane do odzyskiwania RAID w urządzeniu Macrium SAN; jedną z nich jest metoda programowa, a drugą jest użycie klonowania dysku. Metoda odzyskiwania RAID oparta na oprogramowaniu nie jest zalecana dla użytkowników korzystających z urządzenia Macrium SAN z powodu złożoności kodu, który napędza urządzenie SAN. Największe trudności wiążą się z obsługą partycji. Na przykład utworzenie dodatkowej partycji, a następnie sformatowanie jej jako dodatkowego dysku logicznego spowoduje problemy. Jeśli ten sam problem wystąpi w systemie bez sieci SAN, jedynym rozwiązaniem jest użycie klonowania dysku.

Przywracanie danych z macierzy RAID 0,1 w dobra technologia.

Trzecią alternatywą jest użycie oprogramowania klonującego do odzyskiwania RAID poprzez klonowanie dysku. Klonowanie nie jest bardzo trudnym procesem, wymaga jedynie niewielkiej ilości programowania ze strony użytkownika. Głównym problemem tej metody jest wysoki koszt licencjonowania oprogramowania. Tak więc, w większości przypadków, znacznie tańsze i praktyczniejsze byłoby przekształcenie systemu NAS w konfigurację bezRAID. Dlatego, aby osiągnąć większą wydajność, przyjrzyjmy się różnym sposobom uzyskania Macrium SAN w konfiguracji bezRAID.

Przywracanie danych z macierzy RAID 0,1 owocny plan.

Tradycyjnym sposobem wdrożenia RAID w konfiguracji non-raid jest skopiowanie całych dysków jako partycji drugorzędnych w systemie operacyjnym hosta. Jednakże, wydajność partycji wtórnych może być słaba, jeśli host OS nie został zoptymalizowany do RAID. Jedynym rozwiązaniem jest użycie polecenia iSCSI w BIOS-ie, aby uruchomić komputer tak, jakby był to system NAS. Jednak w większości przypadków wydajność komputera poprawi się po dodaniu systemu operacyjnego Linux.

W przypadku korzystania z funkcji zagnieżdżonych maszyn wirtualnych (NVMe) w systemie operacyjnym Windows Server można dodać do macierzy zestawy dysków nieredundantnych. Zazwyczaj komputer jest skonfigurowany tak, aby do takich operacji używać polecenia iSCSI. Można to skonfigurować, uruchamiając polecenie „netsnapshot”. Ustawienie należy powtórzyć dla wszystkich dysków z wyjątkiem czwartego dysku w macierzy. Dodatkowo ustawienia dla Virtualbox powinny być również użyte, jeśli chcesz utworzyć Red Hat Linux VMWare Server Virtual Machines.

Trzecią metodą stosowaną w odzyskiwaniu macierzy RAID jest plik. To narzędzie jest napisane w języku C i jest w stanie odbudować dyski logiczne. Jest łatwy w użyciu i nie trzeba się martwić o problemy z kompatybilnością, ponieważ jest napisany w C. Sterownik urządzenia można nabyć od producenta. Musisz otworzyć konsolę, aby wpisać polecenie plik. Będziesz musiał określić dysk, który musi być odzyskane, poziom RAID do wykorzystania, rozmiar klastra i ścieżki urządzenia.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0+1 nakłady także szanse.

W rzeczywistości nie trzeba naprawiać żadnych problemów w jądrze, takich jak warstwa pętli czy guest OS. Plik automatycznie przebuduje urządzenia, a następnie naprawi problemy. Jeśli używasz raid level 4 w Linuksie, możesz użyć przełącznika –no-raid aby uniknąć problemów podczas uruchamiania pliku na Linuksie. Zosta i kt są czterema głównymi warstwami w Red Hat Linux 7.3, a Nasty patches mogą być zastosowane, aby pozbyć się problemu.

Ostatnią metodą odzyskiwania macierzy RAID jest przekształcenie replik raidu w pule raid. Można to zrobić za pomocą xar, który jest narzędziem łatającym dla Linuksa. Następnie należy otworzyć konsolę i uruchomić łatkę – Disk cloning in Red Hat Linux 7.3. Spowoduje to utworzenie replik raidu, które są identyczne z oryginałem. Po tej operacji należy zrestartować serwer, aby upewnić się, że proces został zakończony.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.