Łagodne odzyskiwanie danych z macierzy RAID.

Przywracanie danych z macierzy RAID Zrozumienie odzyskiwania danych z macierzy Raid

photo
Odtwarzanie danych z macierzy RAID

Przywracanie danych z macierzy RAID Istnieje prosty sposób na odzyskanie plików danych z macierzy RAID. W przypadku tradycyjnych systemów przechowywania plików, proces odzyskiwania danych zależy od fizycznego stanu urządzeń. Urządzenia muszą być fizycznie umieszczone w macierzy, aby odzyskanie danych było możliwe. W końcu nie można fizycznie umieścić całego systemu NAS w konfiguracji bez macierzy RAID bez utraty części funkcjonalności. Aby proces odzyskiwania danych był prosty i łatwy, zobaczmy, jakie narzędzia są dla nas dostępne.

Przywracanie danych z macierzy RAID komu zaufać?.

Przykładem jest użycie wolnostojących macierzy Raid lub woluminów logicznych w systemach operacyjnych Windows, takich jak Windows 2021, XP, Vista i Windows 7. Przywracanie danych z macierzy RAID https://podolog.biz/2021/08/12/przydziel-fachowca/ Jeśli chcesz skorzystać z tej metody odzyskiwania danych, musisz utworzyć niezależną konfigurację od systemu operacyjnego. Powodem tego jest to, że pliki mogą być umieszczone na innym dysku twardym bez wpływu na zdolność do pracy systemu operacyjnego. Jest to często najlepszy sposób, aby przejść do odzyskiwania danych dla konfiguracji wtórnej.

Przywracanie danych z macierzy RAID jakie są ceny

Inną opcją jest skorzystanie z usług odzyskiwania danych raid. Takie usługi są świadczone przez niektóre firmy, które specjalizują się w projektowaniu i wdrażaniu oprogramowania do zarządzania Raid. Oprogramowanie to jest zazwyczaj dostępne jako CD-ROM lub jako usługa na serwerze. Nie są one trudne do zainstalowania i wymagają bardzo małej wiedzy technicznej.

Skuteczne odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0+1

Komponenty sprzętowe, które są wymagane do przeprowadzenia odzyskiwania danych w systemie raid lub utworzenia konfiguracji wtórnej, obejmują adapter raid, kontroler raid, tkaninę raid, interfejs raid, menedżer raid oraz oprogramowanie. Dla prawidłowej konfiguracji ważne jest podłączenie wszystkich dysków do wspólnego koncentratora. Następnie należy uruchomić program Raid Manager i uruchomić oprogramowanie. Po zakończeniu, należy sprawdzić status wszystkich dysków za pomocą programu DOS.

Spowoduje to wyświetlenie stanu dysków logicznych i fizycznego dysku twardego (dysków twardych). Sprawdzając stan dysku fizycznego (dysków fizycznych), należy zawsze zakładać, że są one zapisywane na dysku raid recovery sformatowanym w systemie NTFS. Jeżeli sprawdzisz stan innego dysku, otrzymasz komunikat o błędzie z informacją „nie znaleziono dysku”.

Innym problemem, który można napotkać, jest próba uzyskania dostępu do plików na dysku innym niż ten, który jest oznaczony jako sformatowany w systemie NTFS. Dzieje się tak dlatego, że niektóre programy używające systemu plików FAT mogą nie być w stanie otworzyć plików NTFS na urządzeniach raid-5. Najlepszą rzeczą do zrobienia w takiej sytuacji jest ponowne sformatowanie dysku. Ponownie, gdy to zrobisz, oprogramowanie do odzyskiwania danych poinformuje Cię o tym, co musisz zrobić.

Tak odbywa się odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0,1

Jeśli chodzi o logiczne odzyskiwanie danych, nie musisz się zbytnio martwić. Istnieją pewne programy, które będą w stanie uzyskać dostęp do danych na dyskach twardych, które zostały sformatowane. Na przykład, oprogramowanie Macrium’s Data Rescue Pro zostało zaprojektowane, aby uzyskać dostęp do danych na dysku twardym Striped Hard Drive (SSD) w sytuacjach odzyskiwania RAID. Nie ma znaczenia, czy masz podstawową konfigurację RAID lub system mirroring.

Istnieje wiele korzyści z korzystania z odzyskiwania danych raid. Jedną z nich jest to, że może zaoszczędzić sporo pieniędzy w dłuższej perspektywie, ponieważ może pomóc odzyskać utracone dane bez konieczności zakupu nowych. Innym ważnym czynnikiem jest to, że może chronić Cię przed utratą danych z powodu awarii komputera. Jeśli do tworzenia kopii zapasowych danych używasz pamięci masowej raid, upewnij się, że korzystasz tylko z dysków najlepszej marki. Ponadto należy regularnie tworzyć kopie zapasowe wszystkich plików używanych na komputerze, aby można było łatwo odzyskać dowolne z nich bez straty czasu.