Ogrodzenia akustyczne jako rozpraszacze dźwiękochłonne

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne zmniejszają zanieczyszczenie hałasem i pomagają osiągnąć spokój i ciszę

photo
Ekrany akustyczne do domu

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne, znane również jako bariery dźwiękowe, mogą być stosowane zarówno w celu zapewnienia prywatności, jak i ochrony przed hałasem. Bariery dźwiękowe mają za zadanie zapobiegać przedostawaniu się hałasu z zewnątrz do wnętrza domu lub budynku komercyjnego. Są one skonstruowane przy użyciu materiałów, które odbijają i rozpraszają dźwięk. Ten proces rozpraszania i odbijania dźwięku tworzy ogrodzenie akustyczne, które zmniejsza lub eliminuje szansę na przeniknięcie dźwięku z zewnątrz przez barierę i przedostanie się go do wnętrza budynku. Aby ogrodzenie akustyczne spełniało wymagania dotyczące izolacyjności akustycznej, jego gęstość musi wynosić co najmniej 1,5 cala na stopę. Jest to jeden z najbardziej rygorystycznych standardów w zakresie izolacji akustycznej.

Ekrany dźwiękochłonne drogocenność

Ogrodzenia redukujące hałas to kolejne popularne zastosowanie ogrodzeń akustycznych. Ogrodzenia te są zazwyczaj stosowane w celu zapobiegania przedostawaniu się hałasu z zewnątrz do domu lub biura. Hałasy zewnętrzne, takie jak wiatr, głosy, płacz niemowląt, ruch uliczny i działalność budowlana, tworzą mnóstwo potencjalnych źródeł zanieczyszczenia dźwiękiem. Niektórzy właściciele domów są częściowo głusi lub mają problemy z równowagą, wzrokiem i słuchem. Akustyczne ogrodzenia redukujące hałas skutecznie zaradzają tej sytuacji poprzez redukcję lub eliminację hałasu z zewnątrz.

Parawan dźwiękochłonne stawka

Ogrodzenia akustyczne mogą być wykonane z wielu różnych materiałów, takich jak winyl, drewno, aluminium i betonu. Winylowe panele akustyczne i drewniane odpowiednie powiedział panele są bardzo popularne, ponieważ są one bardzo łatwe do zainstalowania. Proces instalacji jest dość prosty, jak wszystko, co jest wymagane są cztery małe otwory (dwa każdy w górnej, środkowej i dolnej części ogrodzenia ogrodowego) do montażu paneli. Większość paneli waży około trzech ósmych uncji.

Ekrany dźwiękowe należność

Dodatkowym rodzajem ogrodzenia redukującego hałas jest ogrodzenie drewniane. Dostępnych jest wiele stylów i typów ogrodzeń drewnianych. Oprócz ogrodzeń akustycznych, ogrodzenia drewniane są również popularne w domach z ogrodami. Ogrodzenia z drewna mają zalety estetyczne i są niezwykle wytrzymałe. Jest wystarczająco mocne, aby wytrzymać nacisk większości dzikich zwierząt, a jednocześnie jest bardzo trwałe i odporne na ekstremalne warunki pogodowe.

Jeden z przykładów drogi o dużym natężeniu ruchu znajduje się przed domem na wsi w Australii. Kiedy droga przed domem została zbudowana, miało zostać zainstalowane ogrodzenie akustyczne. Niestety, ogrodzenia akustyczne nie pasowały do krajobrazu i były zbyt wysokie, aby można je było zobaczyć ponad ruchliwą drogą. Ponad ogrodzeniem akustycznym było słychać kilkaset samochodów. Na szczęście władze lokalne były w stanie zaradzić temu problemowi, budując wyższe, bardziej estetyczne ogrodzenie.

Podobny przykład ma miejsce, gdy próbujemy zasnąć w pokoju hotelowym. Ze względu na zanieczyszczenie hałasem zewnętrznym, wiele osób cierpi na bezsenność i inne zaburzenia snu. Jedno z badań wykazało, że około czterdzieści procent pracowników hoteli i innych form biznesu ma jakąś formę zaburzeń snu. Nie tylko nadmierne zanieczyszczenie hałasem jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia, ale także stanowi potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa osoby, która jest na nie narażona. Zastosowanie ogrodzeń akustycznych pomoże zmniejszyć zanieczyszczenie hałasem, dzięki czemu pracownicy będą mogli spać w bardziej komfortowych warunkach. Oprócz zapewnienia bezpieczeństwa pracowników, ogrodzenia akustyczne mogą być niezwykle przydatne w wyciszeniu ulic osiedlowych.

Parawany dźwiękowe górne

Te akustyczne ogrodzenia są dostępne w różnych rozmiarach, aby dopasować się do potrzeb zarówno biznesu i nieruchomości mieszkalnych. Mogą one być łatwo zainstalowane przy użyciu narzędzi, które są dostępne, aby to zrobić na własną rękę lub przez wynajętego wykonawcy. Wiele z barier cechuje się wykorzystaniem naturalnych drzew, aby jeszcze bardziej zmniejszyć zanieczyszczenie hałasem. Niektóre z najlepszych barier dźwiękowych funkcji energii słonecznej w celu zwiększenia ich efektywności energetycznej i uczynić je jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska. Główne typy barier obejmują:

Przykładem bardziej nietypowego typu bariery dźwiękowej jest Autostradowa Bariera Hałasu, która została stworzona przez rząd kanadyjski. W przeciwieństwie do zwykłej bariery dźwiękoszczelnej, bariera ta wykracza poza normalne pasy ruchu, tworząc tak zwany „bufor hałasu”. Działa to poprzez zmniejszenie natężenia hałasu emitowanego przez przejeżdżające pojazdy i sprawia, że okoliczne społeczności stają się spokojniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *