Ogrodzenia akustyczne czyli bariery dźwiękochłonne

Ogrodzenia akustyczne Co to są ogrodzenia akustyczne i jak skutecznie rozwiązują problem hałasu z zewnątrz?

photo
Ekran akustyczny cena

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne są dostępne w wielu kształtach i rozmiarach, a czasami są one wykorzystywane do podziału przestrzeni, takich jak podwórko, aby stworzyć różne bariery dźwiękowe. Niektóre ogrodzenia akustyczne są dźwiękochłonne, podczas gdy inne wykorzystują technologię wyciszania dźwięku. Ważne jest, aby znać różnicę między tymi typami przed podjęciem decyzji, co jest najlepsze dla Twojego podwórka lub ogrodu. Oto kilka podstawowych informacji na temat ogrodzeń akustycznych i materiałów dźwiękochłonnych.

Parawan dźwiękochłonny stawka

Ogrodzenia akustyczne i ściany dźwiękochłonne są używane do dwóch głównych zastosowań: kontroli hałasu i pochłaniania dźwięku. Ogrodzenia akustyczne redukują hałas z głośników zewnętrznych i zapobiegają słyszeniu ich przez Ciebie i Twoich sąsiadów. Pochłaniają one dźwięk, ponieważ zawierają szczeliny lub „filary hałasu”, które zmieniają fale dźwiękowe, gdy przez nie przechodzą. Przeciętnie, ogrodzenia akustyczne i bariery dźwiękochłonne osiągają zwykle redukcję o 22-25 dB (w zależności od źródła dźwięku i jakości fal dźwiękowych), co daje spadek decybeli o ćwierć procenta.

Parawan dźwiękochłonne

Materiały użyte do budowy różnią się, ale cel jest zazwyczaj taki sam. Należy zapoznać się z lokalnymi przepisami budowlanymi, aby upewnić się, że wybrane rozwiązanie spełnia wszystkie obowiązujące przepisy. Na przykład, niektóre przepisy budowlane dotyczące budynków mieszkalnych mogą wymagać, aby ogrodzenia akustyczne miały panele z litego drewna między panelami, podczas gdy inne wymagają tylko, aby cienka ściana była zainstalowana w odległości do 100 stóp od innej konstrukcji. Lite drewno, sklejka lub płyta wiórowa mogą być używane do cienkich paneli ściennych, ale nie są zalecane do membran dźwiękochłonnych, takich jak te, które można znaleźć w ogrodzeniach akustycznych.

Parawany dźwiękowe swojskie

Inne możliwe zastosowania ogrodzeń akustycznych i barier dźwiękowych to kontrola dźwięku, izolacja dźwiękowa, tłumienie dźwięku lub bariera przeciwpożarowa. Ogrodzenia akustyczne i bariery dźwiękochłonne mogą pomóc w zmniejszeniu hałasu zewnętrznego, zwłaszcza hałasu powodowanego przez ruch uliczny. Są one również korzystne dla właścicieli domów, którzy chcą ograniczyć hałas z zewnątrz, ale nie chcą, by naruszona została przestrzeń osobista ich rodziny. Na przykład, wielu właścicieli domów może zainstalować bariery dźwiękoszczelne lub sprzęt do kontroli dźwięku w swoich sypialniach, ale wolą, by nie przeszkadzał im pokój dziecięcy.

Przy zakupie ogrodzeń akustycznych lub ekranów akustycznych ważne jest, aby rozważyć swoje indywidualne potrzeby. Jak duża część Twojej nieruchomości jest narażona na hałas zewnętrzny, taki jak ruch uliczny, hałas mieszkalny i przemysłowy, itp. Jakie są Twoje alternatywne sposoby redukcji zanieczyszczenia dźwiękiem? Czy chcesz mieć absolutne rozwiązanie wszystkich problemów związanych z redukcją hałasu, czy też jesteś skłonny spróbować bardziej ograniczonego podejścia, które oferuje częściową redukcję dźwięku? Czy jesteś częstym gościem w parkach publicznych i szkołach? Czy masz zwierzęta domowe?

Istnieje wiele rozwiązań w zakresie ogrodzeń dźwiękochłonnych lub akustycznych. Najpopularniejszą formą tych systemów są ekrany przeciwhałasowe lub bariery dźwiękochłonne. Tłumienie hałasu poprzez ogrodzenia dźwiękoszczelne jest najbardziej popularną opcją wśród klientów, ale rodzaj użytego materiału ma również kluczowe znaczenie. Jednym z najczęstszych materiałów stosowanych w dźwiękoszczelnych systemach ogrodzeniowych jest polietylen (lub poliuretan), sztywny plastik, który jest natryskiwany powłoką blokującą przenikanie i rozpraszanie dźwięku. Chociaż większość właścicieli domów używa tych barier do wygłuszania w swoich domach, są one również używane w zastosowaniach komercyjnych, w tym bariery dźwiękoszczelne i bariery kontroli dźwięku na zewnątrz teatrów i szkół.

Parawany hałasu pańszczyzna

Inną popularną formą dźwiękoszczelnego ogrodzenia jest masa załadowany ogrodzenia winylu lub płyty. Te ogrodzenia są wykonane z wysokiej jakości winylu, który jest formowany ciśnieniowo do solidnego rdzenia. Ciśnienie jest stosowane przez rolki, aby utworzyć sztywną barierę, która następnie rozprzestrzenia się na całym obwodzie. Są one dostępne zarówno w konfiguracjach jedno-i wielowarstwowych i są bardzo skuteczne w redukcji hałasu. Brakuje im jednak izolacji akustycznej, jaką posiadają ogrodzenia akustyczne lub bariery dźwiękochłonne. Te ogrodzenia są często dostępne w różnych kolorach i są dość popularne.

Jeśli chodzi o izolację akustyczną lub kontrolę dźwięku, istnieje wiele różnych opcji. Ogromną zaletą ogrodzeń akustycznych jest to, że zapewniają one stałe, trwałe rozwiązania w zakresie zanieczyszczenia hałasem z zewnątrz. Ponieważ tego typu bariery są faktycznie montowane na posesji, właściciele domów nie muszą się martwić o ich instalację za każdym razem, gdy chcą wygłuszyć swój dom. Są one bardzo opłacalne i mogą być zainstalowane w ciągu jednego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *